Czy pyralgina rzeczywiście może być niebezpieczna?

Polacy mają to do siebie, że lubią leczyć się na własną rękę. Masowo używamy środków przeciwbólowych na różnego rodzaju dolegliwości.
Jednym z najpopularniejszych środków przeciwbólowych jest pyralgina. Ma ona jednak także sporo przeciwników, którzy mówią o jej szkodliwości.

Ból uprzykrza nam życie. Już w dawnych czasach szukano środków, które pomagają go uśmierzyć.
Wśród ogólnodostępnych leków bez recepty, najlepszą sprzedaż osiągają właśnie medykamenty o działaniu przeciwbólowym.

W internecie możemy znaleźć różne nieprawdziwe informacje na temat pyralginy, jak bardzo jest trująca, że może prowadzić do śmiertelnej agranulocytozy i uszkodzenia szpiku kostnego. Dodatkowo podana dożylnie może powodować uszkodzenie wątroby, nerek, sepsę, czy śmierć. Są to źle podane informacje przez wrogów tego leku, mają one na celu głównie nastraszyć i zniechęcić ludzi do sięgania po ten środek przeciwbólowy.

Faktem jest jednak to, że w niektórych krajach Europy wycofano ją ze sprzedaży, bądź znacznie ograniczono jej dostępność.

Pyralgina wykazuje silne działanie przeciwgorączkowe, rozkurczowe oraz słabsze działanie przeciwzapalne.
Ten lek wykazuje najsilniejsze działanie przeciwbólowe, dlatego nie powinno go się stosować w przypadku lekkiej migreny, czy sezonowego przeziębienia.

Na każdej ulotce leku przeciwbólowego kupowanego bez recepty, znajdziemy bardzo długą listę skutków ubocznych.
Nawet z pozoru “słaby” apap może spowodować zgon, czy inne dolegliwości z powodu na przykład alergii na niektóre składniki, bądź stosowaniu leku w znacznym nadmiarze.

W Polsce nie stwierdzono jednak ani jednego przypadku agranulocytozy spowodowanej zażywaniem pyralginy, a ryzyko uszkodzenia wątroby jest większe w przypadku stosowania paracetamolu.

Każdy silniejszy środek przeciwbólowy dostępny bez recepty może wywołać niepożądane działania, dlatego dokładnie czytajmy ulotki. Nie istnieją leki, których zażywanie nie stwarza ryzyka wystąpienia groźnych skutków ubocznych.

Dlatego tak ważne jest przestrzeganie dawkowania i innych zaleceń podanych na ulotce. W przypadku pyralginy, nie wolno jej stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy, aby stosować leki przeciwbólowe, tylko wtedy gdy jest to konieczne i uzasadnione.

Pyralgina to silny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, stosowany od ponad 100 lat. Jest szeroko stosowany w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe.

Pyralgina to silny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy o właściwościach przeciwbólowych. Był stosowany w leczeniu ostrego bólu i gorączki. Pyralgina jest również stosowana w leczeniu przewlekłego bólu, takiego jak zapalenie stawów lub ból pleców.