Park Narodowy Torres del Paine: Patagonia, Chile

Góry Torres del Paine, nazwa nadana najwyższym szczytom Patagonii i jeden z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Chile, znajdują się 200 km na północny zachód od Punta Arenas.

Te góry są pełne lodowców i pionowych klifów. Park został założony w 1938 roku jako schronienie dla ludzi, którzy pracowali jako pasterze lub górnicy na Wyżynie Chilijskiej.

Cech  Parku Narodowego w  Torres del Paine

Kilka przejść; do niektórych bardzo trudno jest wejść i wyjść. Niewielka część jest otwarta przez cały rok. Przez te góry przepływają duże rzeki, z dwoma głównymi dopływami, które zostały spiętrzone, tworząc trzy zbiorniki – Río Hondo (Río Abre), Río Magdalena (Río Navarca) i Río Nueve (Río Nueve (Río Abre)

Park Narodowy Torres del Paine położony jest w północnym Chile, w prowincji i regionie Osorno, na 35°41′ szerokości geograficznej południowej (współrzędne biegunowe), na 67°35′ długości geograficznej zachodniej (współrzędne biegunowe).

Park Narodowy Torres del Paine ma jeden z najbardziej niesamowitych krajobrazów i jest domem dla wielu gatunków ptaków, motyli i szerokiej gamy roślin.

Torres del Paine odnosi się do grupy gór zdominowanych przez lodowce. Znajdują się w Andach i tworzą najwyższe pasmo górskie w Ameryce Południowej.

Gdzie znajduje się park Park Narodowy Torres del Paine?

Ten park znajduje się 200 km na północny zachód od Punta Arenas

Park jest miejscem rozpoznawczym i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park został uznany za jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na świecie, jest też jednym z najwyższych pasm górskich na świecie. Znajduje się w południowej Patagonii w Chile.

Ciekawostki o Parku Narodowym Torres del Paine

W maju 2005 roku Park Narodowy Torres del Paine został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przez UNESCO, która obejmuje 14 miejsc na całym świecie, które są uważane za wybitne przykłady dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Park zajął pierwsze miejsce na 217 obiektów w kategorii „Ochrona tematyczna”, która obejmuje zagadnienia związane z prawami człowieka i zrównoważonym rozwojem, a także zagadnieniami ochrony środowiska i ochrony. Nominacja została dokonana wbrew silnemu sprzeciwowi ze strony firm wydobywczych, które chciały jej usunięcia, ponieważ twierdziły, że wydobycie zepsuje ten obszar

W oddali widać Park Narodowy Torres del Paine Patagonia. Ten park narodowy rozciąga się na około 1500 km. Jest to drugi co do wielkości park narodowy na świecie po Parku Narodowym Yellowstone (USA). Park słynie z gór i lodowców, które latem najlepiej widać z daleka w żywych kolorach zieleni i błękitu. Zimą można również uzyskać wspaniały widok na ten wspaniały krajobraz z dżungli, która rozciąga się z północy na południe na wysokości ponad 6000 metrów.